راهنمایی انتخاب نام دامنه ی سایت

طراحی سایت فطرس

یکی از سخت ترین مراحل راه اندازی سایت انتخاب نام دامنه سایت است.

شما چه بخواهید یک سایت برای راه اندازی کسب و کار داشته باشید و چه یک سایت شخصی و یا وبلاگی در هر صورت انتخاب یک نام مناسب کاری سخت و دشوار است.

حال نکاتی را که باید در انتخاب نام دامنه در نظر گرفت را بررسی میکنیم:

-دامنه برند:

نامی را انتخاب کنید که نشانگر برند و امضای کاری شما باشد،شما با خلاقیت و تحقیق باید در حد متعارف از یک نام جدید و منحصر به فرد استفاده کنید.

-آدرس سایت باید به راحتی قابل تایپ باشد:

آدرس سایت شما نباید تا حد ممکن شامل خط فاصله و … باشد تا کاربران دیگر به راحتی آدرس سایت شما را حفظ و کرده و تایپ کنند.تا  حد ممکن از آدرس ساده و کوتاه جذاب استفاده کنید.

-نام موردنظر شامل کلمه کلیدی موردنظر شما باشد:

در این صورت کاربران اینترنت می دانند که سایت شما در مورد چه موضوعی است و این مورد باعث افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد.

-حریم شخصی :

اگر کار شما به شکلی است که به امنیت بیشتری نیاز دارد توصیه میکنیم که حتما اطلاعات خصوصی نام دامنه تان را نزد خود امن نگه دارید.

-منطقه محلی در نام دامنه:

اگر سایت شما مخاطبان زیادی در یک منطقه خاص دارد و میخواهید در یک جغرافیای خاص فعالیت کنید،سعی کنید نام آن منطقه مکانی خاص را در نام دامنه تان لحاظ کنید.

-فراموش نکنید پسوندهای زیادی وجود دارد:

اگر نام موردنظرتان با پسوند خاصی در دسترس نبود مثلا پسوند com. نگران نباشید شما می توانید با توجه به معانی پسوندهای دیگر از آنها استفاده کنید مانند org,net,co, …

نتیجه:

با توجه به مواردی که در بالا گفته شد شما باید برای انتخاب نام دامنه مناسب تحقیق کنید و همچنین توصیه میکنیم از تجربه های دیگران نیز استفاده کنید.

در کل نام دامنه باید تا حد ممکن کوتاه و همچنین در ذهن فرد باقی بماند و تایپ آن برای کاربر راحت باشد.

منبع: www.linkcollider.com